UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY
IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KRAKOWIE

AKADEMICKIE BIURO KARIER

Strona główna Aktualności Zostań w domu i...
drukuj drukuj

Aktualności

Zostań w domu i...
25.03.2020

Pamiętajcie o Waszej karierze! Zajęcia do 14 kwietnia odbywają się zdalnie, wciąż jednak możecie korzystać z usług ABK 😀 Wszystkie szkolenia oraz Targi Pracy zostają przesunięte w czasie, a w tej chwili część naszych działań  przenosimy do sieci. Ruszyła akcja #Zostańwdomu. Dołączają do niej kolejne osoby, w tym artyści, sportowcy i politycy, by pokazać, że ten czas nie jest najlepszym na opuszczanie czterech ścian, a zacisze domowe niekoniecznie oznacza nudę 😉 Akademickie Biuro Karier zachęca do pożytecznego wykorzystania tego czasu, nadrabiania zaległości i skorzystania z oferty, jaką Wam przygotowaliśmy na kolejne dni tygodnia. Przez cały tydzień trwa również dyżur naszych doradców zawodowych:  # zostań w domu i złap doradcę w sieci!
Pozostańcie z nami w kontakcie i śledźcie nas na FB!

Czy można być szczęśliwym cały czas?  Czy stan poczucia szczęścia jest możliwy 24 godziny na dobę? A może nie jest to stan dla człowieka naturalny? Warto się nad tym zastanowić, szczególnie teraz, kiedy dużo w sieci pojawia się informacji o przeżywaniu trudnych emocji oraz radzeniu sobie z nimi. Polecamy animację, która inspiruje do dyskusji oraz zachęca do zrozumienia tematu- Now You Happy Always Maybe

 

 

 

 

 

 

Co piątek będziemy Wam prezentować ciekawe artykuły, wywiady i teksty dotyczące rynku pracy i rozwoju osobistego. A jeśli coś szczególnie Cię zainteresuje możesz złapać doradcę w sieci i o tym porozmawiać! Zapraszamy.
Propozycja na ten piątek to: "Twórcza Odwaga"  Tom Kelley, David Kelley. Czy wiedziałeś/wiedziałaś, że kreatywność już od kilku lat jest klasyfikowana jako kompetencja przyszłości? Chyba większości z nas ta informacja nie dziwi. W końcu wciąż staramy się tworzyć innowacyjne rozwiązania na zastałe problemy tego świata. A do tego potrzebne są nam kreatywne umysły. Martwisz się, że taki styl myślenia nie jest Twoją mocną stroną? Nic bardziej mylnego!
Tom Kelley i David Kelley autorzy książki pt. „Twórcza odwaga” przekonują czytelnika, powołując się na liczne badania, że każda osoba posiada potencjał kreatywny i może tworzyć innowacyjne rozwiązania. Potrzebne jest tylko uruchomienie motywacji i.. nasza decyzja! Chcielibyśmy polecić Wam tę książkę, ponieważ opisuje ona istotę kreatywnego myślenia oraz bariery, które mogą nas w tym blokować, a przede wszystkim opisuje metodologię Design Thinking, czyli metodę myślenia projektowego. Obecnie jest to najbardziej efektywna metoda pozwalająca wyzwolić i ukierunkować nasz twórczy potencjał, a powstała przy Uniwersytecie Stanford. Znajduje ona zastosowanie w biznesie, sztuce, zarówno w projektowaniu usług jak i produktów oraz w ich poprawianiu, a przede wszystkim pomaga efektywnie i twórczo zmierzyć się z problemem, również związanym z planowaniem swojej ścieżki kariery. Dodatkowo książka jest opatrzona licznymi i realnymi przykładami zastosowania design thinking w praktyce.
Nasz ulubiony cytat z książki brzmi: „Przedefiniowanie własnej roli zawodowej może nawet wymagać intensywniejszej pracy i zwiększonego wysiłku”.


To nie primaaprilisowy żart! 1 kwietnia o godzinie 18 masz okazję przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, nie wychodząc z domu! Masz ochotę posłuchać doświadczonych rekruterów? Poznać tajniki rozmowy rekrutacyjnej, a nawet przyswoić techniki, pozwalające jak najlepiej się zaprezentować? To wszystko masz na wyciągnięcie ręki:
wydarzenie
A kiedy zostaniesz już mistrzem jednej z najtrudniejszych rozmów w Twoim życiu, nie czekaj i wybierz program rozwojowy dla Ciebie w firmie EY.
I kto powiedział, że siedzenie w domu musi być nudne?

 

 

 

 

Wiele osób w obecnej sytuacji pracuje w trybie Home Office. Liderzy muszą przełączyć się na tryb zarządzania zespołem rozproszonym, a pracownicy próbują odnaleźć się w tej sytuacji. Co pomaga w efektywnej pracy? Jak wpływać na motywację pracowników? Dr Paweł Fortuna, psycholog biznesu, który będzie naszym gościem w czerwcu i wygłosi dla naszych studentów wykład, przedstawia kilka trafnych wskazówek i podpowiedzi w kilku krokach.
przejdź do artykułu

 

 

 


 

Pamiętajcie o Waszej karierze! Zajęcia do 14 kwietnia odbywają się zdalnie, wciąż jednak możecie korzystać z usług ABK 😀 Wszystkie szkolenia oraz Targi Pracy zostają przesunięte w czasie, a w tej chwili część naszych działań przenosimy do sieci. Ruszyła akcja #Zostańwdomu. Dołączają do niej kolejne osoby, w tym artyści, sportowcy i politycy, by pokazać, że ten czas nie jest najlepszym na opuszczanie czterech ścian, a zacisze domowe niekoniecznie oznacza nudę 😉 Akademickie Biuro Karier zachęca do pożytecznego wykorzystania tego czasu, nadrabiania zaległości i skorzystania z oferty, jaką Wam przygotowaliśmy na kolejne dni tygodnia. Przez cały tydzień trwa również dyżur naszych doradców zawodowych: # zostań w domu i złap doradcę w sieci! Pozostańcie z nami w kontakcie i śledźcie nas na FB!
Wróć do Aktualności