Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
Strona główna DORADZTWO ZAWODOWE Nasze narzędzia
drukuj drukuj

Nasze narzędzia

 

Metody wykorzystywane przez doradców zawodowych w Akademickim Biurze Karier:

Inwentarz Motywacji Osiągnięć- LMI

Narzędzie składa się ze 170 pytań i pozwala ocenić poziom motywacji osiągnięć w wyniku ogólnym oraz w jego poszczególnych skalach. Umożliwia sprawdzenie natury motywacji osiągnięć. Narzędzie często jest stosowane w działach rekrutacji, w celu selekcji personelu oraz rozwoju kadr, jak również w doradztwie zawodowym, w celu oceny dopasowania do zawodu. Szczególnie polecamy go osobom, które planują w przyszłości podjąć rolę związaną z zarządzaniem, przywództwem lub myślą o otwarciu własnego biznesu, jak również studentom, którzy chcą wybrać taką profesję, gdzie motywacja odgrywa bardzo kluczową rolę (freelancer, sportowiec, koordynator).

• Kwestionariusz Insightful Profiler- Profilowanie Osobowości Zawodowej (iP121)

Narzędzie służy zarówno do oceny predyspozycji zawodowych klienta, jak i jest wykorzystywane w procesach decyzyjnych służących selekcji kandydatów do pracy oraz planowaniu rozwoju pracowników. Jest narzędziem psychometrycznym, a podłożem teoretycznym narzędzia jest pięcioczynnikowy model osobowości tzw. Wielka Piątka (ang. The Big Five). Kwestionariusz zawiera 121 stwierdzeń, a średni czas uzupełnienia testu wynosi 30 minut.


Wyniki z każdego testu są omawiane podczas sesji informacji zwrotnej, która średnio trwa 1,5 godziny. Po konsultacji student otrzymuje raport z wynikami.

 

Chcesz umówić się na badanie? Skontaktuj się z doradcą zawodowym pisząc na: doradcy.zawodowi@up.krakow.pl

___________________________________________________

GRY WYKORZYSTYWANE W DORADZTWIE ZAWODOWYM:

1. Poker Osobowości- to narzędzie rozwoju osobistego, przeznaczone zarówno do pracy indywidualnej z klientem, jak i do pracy z grupą. Jest grą w karty, zawierającą nazwy cech oraz kompetencji, która może służyć jako metoda budowania zespołów pracowniczych oraz jako narzędzie wspomagające proces doradztwa zawodowego.

Celem tej metody jest:

 

Cashflow- to strategiczna gra biznesowa, której autorem jest Robert Kiyosaki, amerykański biznesmen i inwestor.

Gra ma na celu:

- rozwój inteligencji finansowej,

- nabycie wiedzy z zakresu podejmowania ryzyka inwestycyjnego,

- poszerzenie wiedzy z zakresu inwestowania i finansów,

- zmianę postrzegania procesu generowania dochodów.

Jest to zespołowa gra planszowa. Dedykowana szczególnie osobom, które myślą o własnym biznesie oraz wszystkim studentom, którzy chcą poszerzyć wiedzę z zakresu finansów oraz nauczyć się przedsiębiorczego gospodarowania pieniędzmi.

 

2. Jak żyć Panie Premierze?

Gra planszowa, w której każdy uczestnik musi podjąć pracę, kupić dom oraz nauczyć się zarządzania własnym budżetem, uwzględniając stałe koszty swojego utrzymania.
To tylko niektóre wyzwania, jakie czekają na uczestników gry. Każdy gracz rozpoczyna rozgrywkę, jako osoba bezrobotna.

Gra kształtuje:

- postawę przedsiębiorczą,

- zaradność,

- umiejętność gospodarowania własnymi finansami.

 

Rozgrywki każdej gry są cyklicznie organizowane przez doradców zawodowych Akademickiego Biura Karier, a terminy są ogłaszane na naszej stronie internetowej i FB.

Swoje zainteresowanie w udziale w grze możesz również przesłać na maila: doradcy.zawodowi@up.krakow.pl